Jak ukoić suche, popękane pięty i pozbyć się martwego naskórkaCzy wiedziałaś, że skóra na piętach jest 10 razy cieńsza niż reszta skóry? Jest to także jeden z najbardziej zaniedbywanych obszarów, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Ale jak to się mówi, nie należy mylić braku estetyki z brakiem znaczenia. Nawilżanie i zmiękczanie pięt powinno być dla Ciebie priorytetem! Suche, popękane pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są też podatne na infekcje, jeśli nie są leczone. Pęknięte pięty narażają skarpetki lub buty na kontakt z bakteriami (np. Staphylococcus aureus), które żyją w stopach, co prowadzi do infekcji, takich jak zapalenie ścięgna Achillesa i zapalenie powięzi podeszwy. Oto kilka naturalnych środków i domowych sposobów, które pomogą Ci szybko i naturalnie pozbyć się suchości i pękania pięt.

Najlepszy krem na popękane pięty

Istnieje wiele kremów, które twierdzą, że naprawiają suche i popękane pięty. Ale musisz być ostrożna przy ich wyborze, ponieważ nie wszystkie działają dobrze. Najlepszym kremem na popękane pięty jest olej kokosowy. Tak, dobrze przeczytałaś! Ten tropikalny olej jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się suchych i popękanych pięt. Oto jak:

  • Nie musisz kupować konkretnego kremu do stóp.
  • Olej kokosowy jest wspaniałym środkiem nawilżającym i złuszczającym, który możesz stosować na całe ciało.
  • Możesz go również stosować na twarz, aby zredukować zmarszczki i linie mimiczne.
  • To, co sprawia, że olej ten jest tak wspaniały, to fakt, że składa się on w 90% z tłuszczów nasyconych (które świetnie nawilżają).

Co więcej, jego właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne sprawiają, że jest idealny do leczenia popękanej skóry. Możesz stosować olej kokosowy na popękane pięty na jeden z dwóch sposobów: - Możesz masować stopy olejem kokosowym przed pójściem do łóżka. Załóż parę starych skarpet i pozostaw olej na noc. Rano zauważysz, że Twoje pięty są bardziej miękkie i gładkie. - Jeśli Twoje pięty są naprawdę suche i popękane, możesz zmieszać olej kokosowy z sodą oczyszczoną, tworząc pastę. Nałóż tę pastę na pięty i pozostaw na 15-20 minut, a następnie spłucz wodą. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj tę czynność co najmniej raz w tygodniu.

Dlaczego Twoje stopy są suche i popękane?

Suche i popękane pięty świadczą o tym, że albo nie nawilżasz stóp, albo nie złuszczasz ich regularnie. Złuszczanie naskórka jest ważne dla zachowania miękkości stóp oraz zapobiegania gromadzeniu się martwej i łuszczącej się skóry na stopach. Martwa i łuszcząca się skóra na stopach nie tylko sprawia, że wyglądają one brzydko i nieatrakcyjnie, ale także zatrzymuje pod stopami bakterie, które mogą powodować zakażenia, a nawet prowadzić do infekcji stóp. Jeśli więc zauważysz, że Twoje stopy są suche i popękane, najprawdopodobniej nie usuwasz martwego naskórka ze stóp.