Jak zrobić własną domową gumę do żuciaCzy wiesz, że pierwsza guma do żucia powstała w starożytnych Indiach? Wykonano ją z wyciągu z soku indyjskiego drzewa Chicle. Następnie mieszano ją z naturalnym lateksem i formowano w pałeczki. Od tego czasu guma do żucia przeszła długą drogę, ale do dziś jest używana w podobnym celu: jako środek do odświeżania oddechu i utrzymywania dobrego samopoczucia w ustach! Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie gumy, ani nawet odwiedzać dentysty, aby uzyskać pomoc w zakresie świeżego oddechu. Zamiast tego możesz zrobić własną, domową gumę do żucia w domu z przedmiotów, które prawdopodobnie masz już w swojej spiżarni!

Czego potrzebujesz do zrobienia własnej gumy

Jeśli masz pod ręką kilka składników, możesz zrobić własną gumę do żucia z naturalnych składników. Guma do żucia zwykle zawiera substancję słodzącą, jak cukier, i bazę gumy, która jest używana jako środek wiążący. Oto kilka składników, których możesz użyć do zrobienia własnej gumy do żucia w domu:

 • Baza gumy - Ten rodzaj gumy jest substancją nieodżywczą, która służy jako środek wiążący i nośnik smaku. Możesz kupić bazę gumy w większości sklepów rzemieślniczych lub online.
 • Słodzik - Może to być cukier, miód lub stewia.
 • Aromat - Może to być wszystko od olejku miętowego do świeżych liści mięty.
 • Barwnik spożywczy - Jest on używany do barwienia gumy na różowo lub inny wybrany przez Ciebie kolor.

Jak zrobić swoją własną, domową gumę do żucia. Najpierw będziesz chciał zagotować swoją bazę gumy przez około 5 minut, aby zmiękczyć ją i ułatwić mieszanie z resztą składników. Pozwól mu ostygnąć przez około 15 minut, zanim zaczniesz mieszać w reszcie składników.

 • Dodaj słodzik i aromat do miękkiej bazy gumy i dobrze wymieszaj. Uważaj, aby nie użyć zbyt wiele aromatu, ponieważ może on być zbyt mocny.
 • Dodaj kilka kropli barwnika spożywczego do swojej mieszanki i wymieszaj ponownie, aż kolor będzie równomierny.
 • Zwiń swoją mieszankę w kulkę i wygładź ją w płaski arkusz na powierzchni pokrytej papierem pergaminowym. Możesz użyć wałka, aby ułatwić spłaszczenie.
 • Niech guma usiądzie, aż będzie sucha i twarda. Może to potrwać od kilku godzin do jednego dnia.

Możesz je zrobić sam w domu!

Te dobrze znane przyprawy mogą pomóc odświeżyć oddech podczas żucia gumy. Cynamon jest dobrym źródłem manganu, podczas gdy goździki mają wysoką zawartość przeciwutleniaczy.

 • z cynamonem - Na każde 1/2 szklanki bazy gumy dodaj 2-3 łyżeczki mielonego cynamonu i 2-3 łyżeczki mielonych goździków. Dobrze wymieszaj, aż baza gumy i przyprawy zostaną dobrze połączone.
 • z wykorzystaniem mięty i imbiru - Na każde 1/2 szklanki bazy gumowej dodaj 3-4 krople olejku miętowego, 1/2 łyżeczki startego świeżego imbiru i 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego. Dobrze wymieszaj, aż baza gumy i przyprawy zostaną dobrze połączone.
 • Stosowanie naturalnych środków na suchość w ustach - Na każde 1/2 szklanki bazy gumy, dodaj 2-3 łyżeczki drobno posiekanych suchych owoców (jak rodzynki, morele lub śliwki), 1/4 łyżeczki organicznego miodu i 1/4 łyżeczki cynamonu w proszku. Wymieszaj dobrze, aż baza gumy i przyprawy będą dobrze połączone.