Jak zbudować dobry profil linków wychodzącychKiedy tworzysz treści, upewnij się, że umieszczasz linki do innych istotnych elementów treści. Te linki to Twój sposób na odwdzięczenie się internetowi. To Twój sposób na powiedzenie: "Hej, myślę, że ta treść jest świetna! Sprawdź ją!". Przesyłasz tą wiadomość nie tylko do użytkowników, ale również do samego Google, które monitoruje strony i zapewnia lepsze pozycjonowanie tym, które według niego mogą zaoferować więcej czytelnikowi. Kiedy budujesz profil linków wychodzących, upewnij się, że linkujesz do właściwych źródeł. Te linki powinny być związane z Twoją treścią i być tak dobre, że ludzie będą chcieli się nimi dzielić. Powinny to być treści tak dobre, że ludzie będą musieli powiedzieć o nich swoim znajomym.

Korzyści z budowania profilu linków wychodzących

Kiedy budujesz profil linków wychodzących, pomagasz Google zrozumieć, które strony są istotne dla Twojej marki dzięki czemu lepiej się pozycjonujesz. Budując profil linków wychodzących, pomagasz również ludziom zrozumieć te tematy:

  • Budowanie profilu linków wychodzących może pomóc Ci odkryć witryny, które linkują do Twoich treści. Następnie można dotrzeć do tych witryn i poprosić ich o umieszczenie linków do Ciebie. Są to najlepsze rodzaje linków, jakie możesz zdobyć: te, o które nie musisz prosić.
  • Daje lepsze pojęcie o tym, kto linkuje do Twojej witryny. - Patrząc na to, kto linkuje do Twojej strony, możesz mieć lepsze wyobrażenie o tym, kim są Twoi czytelnicy, co lubią, a czego nie. Możesz wykorzystać te informacje, aby pisać lepsze treści i znaleźć więcej partnerów do linkowania.
  • Pomaga zdobywać więcej linków. - Jednym z najlepszych powodów, aby zbudować profil linków wychodzących jest to, że pomoże Ci to zdobyć więcej linków. Im więcej linków posiadasz, tym większy masz autorytet w wyszukiwarkach. Więcej linków pomoże Ci również w osiągnięciu lepszej pozycji w wyszukiwarkach.

Jak znaleźć adresy URL dla swoich linków wychodzących

Teraz, kiedy już wiesz, dlaczego powinieneś zbudować profil linków wychodzących, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak to zrobić. Istnieje kilka sposobów na znalezienie adresów URL dla linków wychodzących.

  • Znajdź odpowiednie źródła linków. - Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie źródła linków. Najlepsze źródła linków będą już linkowały do Twojej konkurencji. Innym dobrym sposobem na znalezienie źródeł linków jest przyjrzenie się najpopularniejszym treściom. Gdzie ludzie linkują do tych treści?
  • Stwórz przynętę na linki. - Jednym ze sposobów na znalezienie linków jest tworzenie przynęty na linki. Link bait to treść, która jest tak dobra, że inni ludzie będą chcieli się nią podzielić. Pomoże Ci to zdobyć więcej linków do Twojej witryny i do Twoich treści.