Cele podróży w 2022 jaki kierunek wybraćBranża turystyczna ma duży wkład w światową gospodarkę i oczekuje się, że przez następne dwie dekady będzie wzrastać o 4% rocznie. Przemysł turystyczny jest dziś jednym z najważniejszych sektorów gospodarki w naszym świecie. Każdego roku generuje 2 biliony przychodów i zatrudnia ponad 3 miliony osób na całym świecie. W 2022 świat jest inny. Przeszła intensywna zmiana, a teraz jest na skraju kolejnej. Co wydarzy się w przyszłości? Świat szybko się zmienia, ale przyszłość pozostaje niepewna. Wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych i wydarzy się w 2022 roku, ale są pewne rzeczy, które możemy przewidzieć z całą pewnością.

Najlepsze miejsca podróży na rok 2022

Najlepsze kierunki podróży na rok 2022 to te, które oferują wyjątkowe wrażenia i mają potencjał do rozwoju w przyszłości. Oto niektóre z najlepszych miejsc na naszej liście

  • Wielka Brytania:
  • Bahamy:
  • Niemcy:
  • Australia:
  • Tajlandia:
  • Kanada:

Warto wziąć również pod uwagę : Bali, Indonezja: Bali jest popularnym miejscem turystycznym już od dziesięcioleci, ale ostatnio stało się bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej dzięki dziewiczym plażom i pięknym krajobrazom. Na wyspie znajdują się również słynne hinduskie świątynie Pura Besakih i Pura Ulun Danu Bratan.

Kolejnym faworytem jest Grecja. Grecja jest nadal jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie i oferuje wiele egzotycznych miejsc do odwiedzenia, takich jak Santorini, Mykonos, Ateny i inne

Które kraje są najbardziej niebezpieczne w roku 2022?

W rankingu najniebezpieczniejszych krajów świata wiele krajów azjatyckich jest dobrze reprezentowanych, w tym Afganistan, Irak i Pakistan. Oczywiście, kraje te zostały zniszczone przez wojny i klęski żywiołowe. Ale nawet jeśli odwiedzasz je na krótko, możesz uniknąć stania się ofiarą przestępstwa, przestrzegając kilku prostych zasad: nigdy nie chodź sam w nocy, miej zamknięte drzwi i okna, nie noś krzykliwej biżuterii i zawsze pilnuj swoich rzeczy osobistych.

Jeśli nadal myślisz o wyjeździe do tych miejsc, powinieneś wiedzieć, że są one nie tylko niebezpieczne, ale także bardzo niestabilne. Obecność wojny, powstania lub terroryzmu może przysporzyć odwiedzającym wiele problemów. Podróżując w niebezpieczne miejsce, możesz mieć do czynienia z takimi zagrożeniami, jak porwania, napady i morderstwa. Ponadto kraje te często nie mają dostępu do odpowiedniej opieki medycznej i mają słabe systemy transportowe. W rzeczywistości więc kraje te nie są najlepszymi miejscami do odwiedzenia, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo.